New Image Post

Yazın Hangi Sporları Yapmalı

Yüzme
Yaz aylarında yapılabilecek sporlar arasında ilk akla gelen, kuşkusuz yüzme. Bu spor, tüm vücudu çalıştırmasının yanı sıra suyun negatif enerjiyi alan etkisinden dolayı da tercih ediliyor.

Dalış
Yazın Yapılabilecek Sporlar - Dalış Sualtının gizemli dünyasını yakından görmek isteyenlerin tutkunu olduğu bir spor. Hatta meraklılarına göre bir kez deneyince vazgeçmesi çok zor oluyor. Tatilde küçük bir deneme yapmak isteyenler, keşif dalışı yapabilir. Bunun için kursa gitmenize gerek yok. Aslında tüm yıl boyunca dalmak mümkün. Ama yaz aylarında denizlerin ısınmasıyla daha rahat bir şekilde dalınabildiği kesin.

Rüzgar Sörfü
Yaz Sporları Nelerdir - Rüzgar Sörfü Türkiye, iklimi ve doğal koşulları sayesinde rüzgâr sörfü yapmak isteyenler için tam bir cennet. 1970’lerde bir spor olarak kabul edilen rüzgâr sörfünün yeni başlayanlar için en heyecan vereci tarafı sörf tahtasına çıkıp düşmeden yelkeni kaldırarak rüzgârla kaymaya başlamak. Türkiye’de sörf denilince ilk akla gelen isimlerden Çağla Kubat, “Milli sporcu olduğumdan benim için ayrıcalıklı bir spor.

Su Kayağı
Yaz Sporları Nelerdir - Su Kayağı Su kayağı, denge konusunda kendine güvenenlerin denemesi gereken sporlardan. Önceleri ağaçtan kayaklar üzerinde yapılan bu spor, ilk kez Ralph Samuelson tarafından 1922 yılında Minnesota’da yapılmış. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı Yılmaz Akyunus “Sapanca Gölü’nün doğu sahilindeki koy içinde hizmet veren Sapanca Su Sporları Kulübü’nden hizmet alınabilir. Ayrıca İznik Gölü’nün Orhangazi sahilinde yeni faaliyete başlamış bulunan su kayağı eğitim merkezinden hizmet alınabilir,” diyor.

Kıte Sörf
Yaz Sporları Nelerdir - Kite Sörf Kite sörf bir taraftan paraşütü tutarken, diğer taraftan ayaklarınızın altındaki sörf tahtasına hâkim olmaya çalışıyorsunuz. Ülkemizde yeni yeni gelişmekte olan bir spor. Alp Kırşan bu spor için “Ne kadar iyi olduğunuz tamamen kendi fiziksel yeteneklerinize bağlı,” derken Çağla Kubat kite sörfün Çeşme’deki Pırlanta Koyu’nda ve Bodrum’da yapılabileceğini söylüyor.

Yamaç Paraşütü
Yaz Sporları Nelerdir - Yamaç Paraşütü Bu spor, 1980’li yılların başında birkaç yenilikçi havacı tarafından serbest paraşütlerle yamaçlardan koşarak kalkmalarıyla başladı. Artık tecrübeli pilotlarla saatlerce havada kalıp kilometrelerce uçmak mümkün. Türkiye’de yamaç paraşütüyle özdeşleşmiş bir tatil yeri olan Fethiye, dünyanın en iyi yamaç paraşütü uçuşu noktalarından biri. Alp Kırşan’a göre yükseklik korkusu olmayan herkesin bir kez bu sporu denemesi gerek.

Plaj Voleybolu
Yaz Sporları Nelerdir - Plaj Voleybolu Kumun üzerinde çıplak ayakla oynanan bir takım sporu olan plaj voleybolu, ülkemizin geniş sahillerinde en çok rağbet gören plaj eğlencelerinin başında geliyor. Eğlence dediğimize bakmayın, plaj voleybolu 1996 yılından beri olimpiyatlara da girmiş profesyonel bir spor aslında.