New Image Post

Sağlıklı Yaşam İçin Başlanılan Spor Yapma Alışkanlığı Nasıl Devam Ettirilir

Bir çok kişi bir azimle başladığı sağlıklı yaşam için spor aşkına 1 ay dolmadan sıkılıp ara veriyor. Aslında yapılan spor hayatın bir parçası olması gerek. Peki erkenden sıkılmamak ve daha sağlıklı yaşamak için ne gibi önlemler almamız gerek? İşte bu sorunun cevabını sizler için derledim.

Evinize yakın bir yer bulun
Çoğu insan evine uzak bir yerde bulduğu spor salonuna gitmekten erinir. "Şimdi kalk oraya kadar git sonra geri gel çok uzun iş" diye düşünür. Evinize yakın olan spor salonlarını tercih edin.

Planlı olmanız gerekiyor
Hangi günler spora gideceğinizi, hangi gün nelerle çalışacağınızı, o gün kaç kalori yakacağınızı planlamanız ve çizelge haline getirmeniz motivasyonunuzu arttıracaktır.

Kıyafet seçimine dikkat edin
Spor yaparken rahat edeceğiniz, sizi terletmeyecek ve hareketleri yaparken zorlamayacak kıyafetler seçmeye özen gösterin. Üzerinize yakışanı seçerseniz bu sizin daha hissetmenizi sağlar.

Müzik dinlemeyi atlamayın
Spor yapmayı bırakan ve sıkılan kişiler arasında yapılan araştırmalarda, müzik dinlemeyen kişilerin daha çabuk sıkılıp spordan soğuduğu görülmüştür. Sizi motive edici müzikleri dinlemeye özen gösterin.

Spor yapmak için çantanız her zaman hazır olsun
Spora gitmeden önce daima çantanızı ve yanınızda götüreceklerinizi hazır tutun. Spor yapmak için kalkar kalkmaz oradan onu buradan şunu alıp düzenlemek yerine spordan geldikten sonra düzenli bir şekilde çantanızı hazırlayıp bir sonraki spor için hazır vaziyete getirin.

Salonda kendi başınıza spor yapmayın
Bir eğitmen gözetiminde yapılan spor sizi daha çok motive eder ve yapılan sporun karşılığını daha doğru hareketler yaparak çabuk alabilirsiniz.