New Image Post

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak Smoothie Çeşitleri

Bahar geldi! Bahar iyi hoş da “Bu fazla kilolar ne olacak, tatil zamanı yaklaşıyor acele zayıflamam gerek” endişeleri de güzel havalarla beraber geldi Son zamanların en havalı içeceği olan smoothie’den bahsediyoruz. Gelin birlikte bakalım….

Avokadolu smoothie
Avokadoyu bu sefer salatamıza değil içeceğimize katarak diyetimizi destekleyen bir smoothie yapıyoruz. Avakadolu smoothie; Günlük lif ihtiyacınızın %10’unu, B6 vitaminin %39’unu, demirin %34’ünü karşılayan, düşük karbonhidrat içeriğinden dolayı kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olacak bu avakadolu smoothie’nin tadına da bayılacaksınız.

Mangolu portakallı smoothie
C vitamini kaynağı portakal ile porsiyonu sadece 235 kalori olan leziz bir smoothie yapabilirsiniz. İşin içine bir de kolestrolü düşüren mango girince tadından içilmeyecek bir “bebek” ortaya çıkacak.

Kivili smoothie
Bağışıklık sisteminiz güçlensin, kanda yer alan yağ oranınız düşsün istiyorsanız bu kivili smoothie’ye bir şans verin deriz. Bir porsiyonu 213 kalori olan kivili smoothie B2 vitamininin de %41’ini karşılıyor.

Muzlu hurmalı smoothie
Tatlıdan alacağınız kalorileri bir düşünün, sonra aklınıza tatlı yerine geçen muzlu hurmalı smoothie’nin sadece 303 kalori olması gelsin. Muz, süt ve hurmanın birleşimi hiç bu kadar sağlıklı olmamıştı.

Ananaslı baharatlı smoothie
İçinde ananas da var, zerdeçal da, yoğurt da, muz da, ananas da… Ama sadece 242 kilo ve full detoks etkili. Tadının muhteşemliğinden bahsetmiyoruz bile.

Pancarlı smoothie
Pancarın faydaları say say bitmez. Bu sağlıklı sebzeyi tadını çilekten, kıvamını yoğurttan alan bir içeceğe dönüştürüyor ve içine koyduğumuz maydanozlarla ödemlerimizden kurtuluyoruz. Bu arada sadece 198 kalori olduğunu da ekleyelim.

Elmalı smoothie
Her halini sevdiğimiz elmayı bu sefer leziz mi leziz bir içeceğe dönüştürüyoruz. Tüm elmalı tariflerde olduğu gibi tarçın yine bu hikayede de elmaya aşık oluyor.

Keten tohumlu smoothie
Hem pratik, hem sağlıklı bir tarif olan keten tohumlu smoothie zindelik peşinde koşan herkesin kahramanı olacak. Blendar’a buz küpleri eklemeyi de unutmayın. Serin, serin, oh ne güzel.

Yeşil smoothie
Ispanak yaprakları, taze zencefil ve ekşi yeşil elma ile yeşilin her tonunu yakalarken kıvamında ise demlenmiş yeşil çaydan yararlanıyoruz ve içinizi açan bu sağlık fışkıran içecekle fazla kilolarınızla vedalaşmanızı izliyoruz.